Řečiště říčky Litavky v Lochovicích

Řečiště říčky Litavky v Lochovicích

Autoři
Zpět na přehled
Parametry a popis:
Autor:Satra Augustin
Technika:Olej na lepence
Rozměr:50 x 65 cm
Cena:zadáno

ŘEČIŠTĚ ŘÍČKY LITAVKY V LOCHOVICÍCH
Satra Augustin
Olej na lepence, signovaný vlevo dole, zde i datováno 1901. Rozměry 50 x 65 cm. Rámováno, zaskleno. Celkové rozměry 65 x 80 cm.
Brilantní ukázka rané práce skvělého a málo vídaného mařákovce. Práce pochází patrně ze školní exkurze. Na trhu zcela ojedinělé, výjimečná sběratelská položka!!!

Augustin Satra 1877 - 1909
Narodil se v Kouřimi. 1897–1903 studoval na malířské Akademii v Praze u prof. Julia Mařáka a prof. Rudolfa von Ottenfelda. Jako vzorný student obdržel několik státních stipendií, které využil k dalšímu vzdělávání. V roce 1902 obdržel Purmannovo cestovní stipendium pro krajináře. Pobýval v Dalmácii, Bosně, zavítal do Mnichova a Paříže. V roce 1903 navštívil Bosnu, Černou Horu a Itálii. V tomto roce Satra absolvuje malířkou Akademii s velmi dobrým prospěchem. V roce 1904 opět odjíždí do Mnichova, roku 1905 navštívil Benátky a Terst. V roce 1906 se vrací do Německa, pobývá v Brémách, ve Warnemünde a Mnichově. Odtud se odstěhoval s vidinou lepší obživy natrvalo do amerického Clevelandu. V roce 1908 uspořádal v Clevelandu dvě výstavy. Vystavil asi šedesát obrazů, převažovaly krajinomalby. Satra se pomalu, ale jistě stával známým a o jeho obrazy se začali zajímat kupci. Při práci na plakátu na sokolský slet byl raněn mrtvicí a 31. března 1909 zemřel.

Vystavoval v Umělecké Besedě a v Domě umělců. První významná výstava se konala v roce 1903. Jeho obrazy jsou v Národní galerii, v Oblastní galerii Liberec a v Muzeu umění v Clevelandu.

Odeslat poptávku:
Zapište součet čísel 41 a 51
Odeslat